W poniedziałek 12.06. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Technikow Leśnictwa i Drzewnictwa odbyła się druga tura wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie "Mój las".
Laureatem III miejsca został Bartosz Małecki uczeń klasy VIII a. W nagrodę otrzymał tablet, pamiątkowy dyplom i torbę pełną niespodzianek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach już w nowej szkole.
W ramach obchodów ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA laureaci konkursu wiedzy o naszym wybitnym astronomie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, w którym czekało na nas moc atrakcji: wywiad z wicemarszałek Ewą Janiną Orzełowską, spotkanie z członkami zarządu i zwiedzanie obiektu. Były też quizy, nagrody i dużo zabawy - wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, a na koniec "Karta z powstania", McDonald's, lody i pamiątkowa fotografia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
W środę 26 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnej edycji XXXVI ogólnopolskiego konkursu "Mój las".
Nasi uczniowie triumfowali!
Zostali nagrodzeni aż w trzech kategoriach wiekowych.
I miejsca zajęli: Magdalena Zonik z kl. VI a i Bartosz Małecki z kl. VIII a , a II nagrodę otrzymały: Anna Geras z kl. III a i Iga Gerej - uczennica kl. VIII a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Poznaj nową szkołę!
Dzięki mapie przyszli uczniowie mogą zwiedzić swoją nową szkołę, a w każdym punkcie ich wyprawy czeka na Nich coś nowego. Po odbiór map zapraszamy 22 marca o godz. 16:30 na świetlicę szkolną, gdzie rozpoczyna się nasza zabawa!
W ramach obchodów ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA nasi uczniowie brali udział w lekcji muzealnej "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele". Wystawa jest świetną okazją do przypomnienia wielkich dokonań wybitnego astronoma, a licznie zgromadzone eksponaty pozwalają "przenieść" się w czasie i poczuć klimat tamtej epoki.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie
przy wsparciu
Nadleśnictwa Łochów,
Starosty Węgrowskiego oraz Burmistrza Łochowa
ogłasza
Powiatowy Konkurs Literacki
„Pióro szuka talentu”
w dziedzinie poezji i prozy
Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody. Nagrodzone
i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokłosiu. Gorąco zapraszamy
do wzięcia udziału.
Animatorzy konkursu: Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Janusza Korczaka w Łochowie
Ewa Kowalczyk Renata Jaczewska
Jolanta Prochacka-Cyrych
Marzena Wyzińska
Karta_zgloszenia_do_XXII_edycji_dzieci.docx
W poniedziałek w naszej szkole gościliśmy pracowników Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego: p. Dorotę Wojtaszek i p. Marcina Wiśniewskiego. Przybyli oni w celu wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów uczniom nagrodzonym w konkursach. W konkursie "Fascynujący świat grzybów" II miejsce zajęła uczennica kl. VII a Iga Gierej. Bartosz Fabisiak uczeń klasy IV otrzymał I miejsce w konkursie "Krajobraz doświadczam w pełni",a uczennica kl. VI a Patrycja Mech otrzymała wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opublikowany plan lekcji jest dostępny w zakładce PLAN LEKCJ
Jest to plan standardowy, który nie będzie modyfikowany w przypadku odwołania zajęć lub lekcji prowadzonych w zastępstwie.
Plan może ulec zmianie ze względu na organizację dowozów lub inne okoliczności.
W trakcie roku szkolnego bieżące zmiany związane z nieobecnością nauczycieli, wycieczkami itp. proszę kontrolować w dzienniku Librus.
Konkurs literacki „Pióro szuka talentu” w tym roku doczekał się XXI edycji.
Jego organizacja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Starosty Węgrowskiego, Burmistrza Łochowa i Nadleśnictwa Łochów. Dziękujemy, że w tym ciężkim dla wszystkich czasie, możemy, niezmiennie od dwudziestu jeden lat liczyć na środki finansowe, umożliwiające realizację naszego przedsięwzięcia.
Na przekór niespokojnym czasom młodzi chcą pisać, chcą wyrażać swoje emocje, uczucia i dzielić się nimi w postaci poezji i prozy. Część utworów naszych młodych twórców porusza trudny temat wojny na Ukrainie, co świadczy o tym, iż dzieci i młodzież są bacznymi obserwatorami rzeczywistości i przeżywają ją na swój sposób.
Ilość prac nadesłanych w tym roku pobiła wszelkie rekordy. Jury oceniło łącznie 307 utworów!
Jest nam niezmiernie miło, ponieważ nasz konkurs cieszy się nadal tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy, Kochani, za to, że jesteście z nami!
Dziękujemy również nauczycielom, którzy niezmiennie pobudzają i zachęcają swoich podopiecznych do pisania. Wiemy, jak trudno w dzisiejszych czasach zmotywować uczniów do udziału w działaniach niszowych, związanych z odkrywaniem i dawaniem siebie. Dziękujemy z całego serca!
Kolejny rok pióro wygrywa z komputerem, jesteśmy z Was bardzo dumne i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.
Animatorki konkursu:
Ewa Kowalczyk
Jolanta Prochacka-Cyrych
Marzena Wyzińska
W ubiegły piątek - 10.06. 2022 - nasza szkoła wzięła udział w Dniu Pustej Klasy, pod hasłem "Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia". Tego dnia ławki w naszej szkole pozostały puste, a dzieci uczestniczyły w lekcjach w terenie, które okazały się świetną i inspirującą zabawą!
Dziewczęta z klasy 4A: Julia Falkowska, Wiktoria Kowalczyk i Hanna Chawałkiewicz z sukcesem wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim Brzechwiada 2022. Julia Falkowska zajęła 3 miejsce, a praca Wiktorii Kowalczyk została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz nagrodę główną: książkę powstałą w ramach konkursu. Wzięły również udział w spotkaniu z autorką książki.
Zasadą konkursu jest dopisanie kontynuacji opowiadania rozpoczętego przez znanego autora książek dla dzieci. Autorką tegorocznego opowiadania pt. "Kisei, po polsku Kasia" jest p. Jolanta Reisch-Klose, opowiadanie znalazło się w książce wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Augusta Cieszkowskiego w Węgrowie, której współautorami zostali uczestnicy konkursu Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszej zabawy ze słowem!
W dniu 9.05.2022 roku odbyła się w naszej szkole projekcja filmu ,,Dolina Bugu-ptaki widza lepiej" , spotkanie z autorem filmu Emilianem Sito oraz warsztaty fotograficzne dla młodzieży - poznawanie technik fotografowania obiektów przyrodniczych. Pan Emilian zapoznal uczniów ze sprzętem fotograficznym.
W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022 odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikiem NPK panem Marcinem Wiśniewskim, który w trakcie prezentacji omówił bioróżnorodność naszego regionu, a tym samym nawiązał do tegorocznego hasła: ,,Zainwestuj w Naszą Planetę”.
W dalszej części tego dnia jedna z klas uczestniczyła w wycieczce rowerowej na terenie NPK.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych.
Nietypowa lekcja geografii z pazurem pozwoliła uczniom naszej szkoły " udać" się w podróż dookoła świata. Wspólnie z psem "Snoopikiem", Iza i Piotr, od kilku lat autostopem i jachtstopem podróżują dookoła naszego globu. Mieliśmy okazję poznać ciekawe i barwne życie ludzi z wielu egzotycznych zakątków.
W ubiegły piątek (22.04.) w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań dotyczących Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób dotkniętych autyzmem oraz poszerzenie wiedzy na temat ich ogólnego funkcjonowania. W tym celu, Dzieci samodzielnie przygotowały "lepieje" oraz plakaty nt. tolerancji, poszanowania i akceptacji drugiego człowieka. Wspólnymi, klasowymi chęciami powstały również piękne plakaty. Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy! Oto efekty naszej pracy.
Przed feriami zimowymi uczniowie działający w programie „ Szkoła Demokracji” w ramach realizacji jednego z wyzwań oraz w celu promocji szkolnego instagrama, ogłosili akcję „Pocztówka z ferii”. Zadaniem uczniów naszej szkoły było przesłanie ciekawej fotografii ilustrującej zdrowy i ciekawy sposób spędzania czasu wolnego podczas ferii. Laureatem została uczennica klasy 4b – Lena Denis. Gratulujemy !!!!!
Witajcie,
tradycyjnie już Szkolny Klub Wolontariatu działający w szkole zwraca się z prośbą o wsparcie akcji zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy.
Zbieramy:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!
Dary można zostawić w kartonie znajdującym się w szatni szkolnej, ale uczniowie również mogą przynosić dary i przekazywać je nauczycielom.
Dziękujemy w imieniu potrzebujących.
Uczniowie klas 8 przygotowali samodzielnie plakaty informujące o zbiórce. Bardzo dziękujemy p. Miciukiewiczowi za systematyczne dostawy kartonów, w które pakujemy na bieżąco dary gromadzone w szkole.
Uczeń naszej szkoły Bartosz Małecki z klasy 7a wziął udział w konkursie filmowym: "Zimowe magiczne miejsce w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym", jego praca zyskała uznanie i została nagrodzona a film https://youtu.be/Mv6owPosSR0 promujący przyrodę Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego został zamieszczony na stronie www Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Zapraszamy do obejrzenia.
Uczniowie klas 4a i 4b zostali laureatami w konkursie fotograficznym "Ptaki w karmniku". I miejsce otrzymała Oliwia Kwiatkowska z klasy 4b, II miejsce Wiktoria Kowalczyk z klasy 4a, III miejsce Gabriel Giesek z klasy 4a, a wyróżnienie Natalia Tryc ( kl. 4b).