• "Portret Janusza Korczaka" - konkurs dla klas I-III

    W związku z nadaniem naszej szkole imienia Janusza Korczaka, dla uczniów klas I-III zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem "Portret Janusza Korczaka". I miejsce - Dawid Kwieciński kl. III b, II miejsce - Marta Lamparska kl. III b. III miejsce - Zosia Marczak kl. III b i Natalia Tryc kl. II b. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! Nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

  • ,,Mój las”- nagrody rozdane

    Konkurs organizowany jest od 1986 roku przez SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody przy współudziale Lasów Państwowych - głównego sponsora.

    Odbywa się w dwóch etapach: regionalnym i centralnym, a ustalane corocznie kategorie oraz tematy nadsyłanych prac dotyczą leśnictwa i przyrody.

    W bieżącej edycji konkursu wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły - prace dwóch chłopców po szczęśliwym finale w regionie zostały przesłane do oceny w ogólnopolskim etapie odbywającym się w Warszawie.

    Trud i ciężka praca zostały dostrzeżone i nagrodzone. Uczeń klasy II a Krystian Kwieciński zajął II miejsce, a uczeń klasy IV a Mateusz Kalbarczyk III miejsce. Obaj chłopcy dostali w nagrodę tablety i pamiątkowe dyplomy. Radości chłopców, ich rodziców i opiekunów było co niemiara.

    Marzena Gawor i Magdalena Piesio

  • Plan zajęć od 25 maja 2020

    Plan zajęć dla klas 1 - 3

    Nowe zasady i nowy plan konsultacji dla uczniów kl 4 - 8

  • „Zdalna majówka” w SP2

    Podczas przerwy majowej, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, wzięli udział w „Zdalnej majówce” - wykonywali zadania, dokumentowali je za pomocą zdjęć oraz filmów, a efekty swojej pracy wysyłali do nauczycieli. Taka aktywność, miała na celu „oderwanie” uczniów od komputerów, zachęcenie ich do spędzania czasu w atrakcyjny i twórczy sposób, uwrażliwienie ich na problemy innych osób, w tym tych dotkniętych autyzmem oraz propagowanie patriotyzmu. Efekty przerosły oczekiwania, sprawdźcie sami!

     

    "Sleeveface"- ubierz się w książkę

    Kwiecień - Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie.

    "Nie bądź zielony w temacie autyzmu, 

    w kwietniu bądź niebieski ​​​​​​​!"

    Prace pt.: "Polska Służba Zdrowia w walce z COVID - 19. Dziękujemy!"

    Akcja "wywieś flagę"

    Plakaty pt.: "Charakterystyczne miejsca w krajach anglojęzycznych"

    "Moja rodzina na Covidowym spacerku"

    "Moje hobby"

    "Majówkowe efekty klasy IIa"

    "Majówkowe efekty klasy IIb"

    "Majówkowe efekty klasy IIIa"

    "Majówkowe efekty klasy IIIb"

     

    A oto Wasze literackie "majówkowe" efekty:

     

    ORTOGRAFICZNE DYKTANDA

     

    Przepiękne płótno namalowane późną porą wkrótce zawiśnie w muzeum. Malarz Grzegorz uwiecznił na nim żywą wiewiórkę w dziupli z dużym orzechem. Oprócz niej, na budzącym zachwyt dziele znalazła się również drużyna jaskółek, szukająca w kałuży tłustych rosówek. Na horyzoncie zapada już zmierzch, a harmonia przyrody prezentuje się okazale. Nie przegap tej cudnej wystawy, zaznacz datę już dziś w kalendarzu, aby móc się tam wybrać i kontemplować niezwykłą twórczość artysty.

    Wiktoria Kwiatkowska, kl. 6a

     

    Latem odwiedziłam z Hanią, Hubertem i Heleną chętnie odwiedzane warszawskie ZOO. Było tam dużo różnych zwierząt: żyrafy, hieny, żubry, jaguary, kangury i król zwierząt lew. Obejrzeliśmy przerażające krokodyle i jaszczurki. Hani najbardziej podobały się żółwie, żaba Rzekotka, mrówkojad olbrzymi i przepiórka. Chciałabym częściej chodzić do ZOO, choć jest teraz koronawirus.

    Maja Gałązka, kl. 5a

     

    Dziś wybrałam się z tatą do lasu, aby nazbierać grzybów, jagód oraz jeżyn, które rosną przy drodze nad rzeką.

    Wzięliśmy duży kosz, nożyk, wyszliśmy z podwórka i pojechaliśmy na rowerach do pobliskiego lasu.

    Pogoda była piękna, liście drzew mieniły się w słońcu, które mocno świeciło na bezchmurnym niebie, ptaszki ćwierkały więc podróż upłynęła szybko i przyjemnie.

    Z uśmiechem na ustach dotarliśmy na miejsce i od razu w mchu znalazłam kilka grzybów a obok rosło mnóstwo jagód, a tata próbował wejść w gęste krzaki, aby nazbierać jeżyn, co mu się udało.

    Po udanych zbiorach, gdy wracaliśmy, humor nas nie opuszczał i przez nieuwagę przejechałabym żabę, która wyszła na drogę, ale wszystko dobrze się skoczyło i wróciliśmy szczęśliwi do domu.

    Aleksandra Gólska, kl. 5a

     

    "Wiosna w ogródku"

    Skończył się marzec, zrobiło się cieplutko, niestety jest sucho i rzadko pojawiają się burze.  Mama Żaneta z córką Helenką i synem Hubertem robią porządki w ogródku - grabią zbutwiałe liście, przekopują ziemię i wyznaczają grządki. Na sześciu grządkach będą rosły warzywa:  ogórki, pomidory, rzodkiewka,  sałata,  groch, cukinia, cebula i chrzan. Na siódmej i ósmej grządce dzieci sadzą różnokolorowe tulipany, żółte żonkile i różowe hiacynty. Po ciężkiej pracy mama dziękuje swoim bohaterom, a w nagrodę czeka ich huczna zabawa na huśtawkach.

    Tymoteusz Niewiadomski, kl. 5b

     

    Na brzegu ruczaju leżał Grzesio w hamaku. Bujał się na wietrze i wdychał świeże powietrze. Po chwili udał się do lasu, ponieważ usłyszał dużo hałasu. Na równinie urzędował olbrzymi bóbr, który z gżegżółek i jaskółek uczynił ptasi chór. Gdy go zobaczyły zakryły dzióbki piórkami i już nie zaśpiewały ani ani.

    Iga Gierej, kl. 4

     

    "Marzyciel"

    Pewnego pochmurnego dnia, rozmarzony żółw bujał się na hamaku. Udawał, że jest nad morzem i chyżo płynie łódką w kolorze hiacyntu. Myślał, że płynie w stronę urokliwej wyspy, pełnej polnych kwiatów, lecz to żadna roślinność, to tylko blask słońca znad horyzontu w przepięknej otchłani. Czuł podmuch wiatru, rozpiętrzone znad północy fale hałaśliwie żartowały między sobą.Wichura rozpętała burzę, łódka ledwo trzymała się na wodzie, aż huknęła błyskawica i żółw runął... na trawę..

    Piotr Łach kl. 4

     

    Wraz z moją przyjaciółką pojechaliśmy na teatrzyk pt.Zwierzęca przyjaźń. Po spektaklu poszłyśmy zjeść hamburgery, ja zjadłam bez ogórków, a moja koleżanka z rzodkiewką. Wieczorem gdy już wróciliśmy pobawiliśmy się w chowanego z moją siostrą Hanią i z bratem Heńkiem. Moja siostra schowała się pod pościelą, mój brat na łóżku pod poduszkami, a moja przyjaciółka w szafie. Gdy skończyliśmy bawić się w chowanego upiekliśmy pizze hawajską wraz z mamą Żanetą i tatą Michałem.

    Dominika Tomaszewska, kl. 6

     

    Wczoraj, w ramach swojego hobby, pojechałem, przez las, na działkę. Miałem mnóstwo pracy, bo zrobiłem dla braci domek na drzewie. Następnie na hakach powiesiłem hamak i zmontowałem huśtawkę, a na koniec posadziłem róże. Gdy zmęczony odpoczywałem, zauważyłem, że obok ogrodzenia wygrzewa się żmija. Po chwili niebo się zachmurzyło, od północy zbliżała się burza, więc gad popełzał pod swój kamień, a ja na hulajnodze wróciłem do swojego ciepłego mieszkanka.

    Jakub Gołaszewski, kl. 8

     

    Z wszystkich czterech pór roku najbardziej lubię wiosnę. Zaczyna się w kwietniu i to właśnie wtedy cała przyroda budzi się znów do życia. Za każdym razem bardzo wcześnie rozpoczynam prace w ogródku: wytyczanie grządek i ścieżek, przygotowywanie miejsca do zasiewu warzyw oraz klombu kwiatowego. W moim ogródku za każdym razem znajdują się buraki, rzepy, marchewki, pietruszki i groch. Uwielbiam każdego dnia o poranku słuchać chóru śpiewających ptaków, które właśnie wróciły do nas z odległych krain.

    Oliwia Sapierzyńska, kl. 8

     

    Honorata leżała na różowym hamaku w swoim ogródku i piła herbatę.Tuż obok rosły przepiękne chabry, żółte hiacynty i hortensje.Chciała mieć w ukochanym ogrodzie orchideę.O marzeniu powiedziała przyjacielowi Krzyśkowi, który często podróżował.Chłopak podczas jednej z wypraw znalazł kwiat i przekazał dziewczynie.

    Wiktoria Winnicka, kl. 8

     

    Żyła wróżka chrzestna z chrześniakami - książętami i księżniczkami. Czarów wciąż używała i książątka rozpuszczała. Życzeń i marzeń chmary w rzeczywistość przetwarzała. Jednakże pech chwycił i roztrzaskał jej moc. Tak oto bezużytecznych marzeń i życzeń skończył się los.

    Maria Ziółkowska, kl. 8

     

    FRASZKI O TEMATYCE WIOSENNEJ

     

    "Wiosna"

    Dookoła już zielono, wiosna budzi się na nowo.

    Ptaszek pije wodę z beczki, a biedronka jest w kropeczki.

    Bratki piękne są z natury, jaśmin pachnie jak ponury.

    Wszystko kwitnie jak szalone, dzwonki dzwonią pięknym tonem.

    Ogród budzi się do życia, ma już dosyć we śnie bycia.

    Szanuj zieleń, wąchaj kwiatki, śpiewaj, tańcz i kochaj dziadki.

    Błażej Białas, kl. 4

     

    Wiosno, wiosno nikt by Cię doceniał,

    Gdyby zraz z tobą świat się nie zmieniał,

    Bo dobre gdy na świecie

    lato z zimą, a wiosna z jesienią się plecie.

    Iga Gierej, kl. 4

     

    Słyszałem raz o czarnym kocie

    co lubił siadać na płocie

    zażywał słonecznych kąpieli

    Aż się cały wybielił.

    Jakub WIśniewski, kl. 4

     

    Słońce świeci, ptaszek śpiewa,

    w parku pięknie kwitną drzewa.

    Lecz pomimo tej pogody,

    W miastach nie ma dużej swobody.

    Na ulicach cicho, pusto,

    ludzi nie ma, jakoś smutno.

    W sklepach tylko dwie osoby,

    to zasady, nie wygody.

    Drony psy wyprowadzają,

    wszyscy przez balkon rozmawiają.

    Ale lepiej się stosować,niż w szpitalu wylądować.

    Maria Koroś, kl. 6

     

    Nadchodzi wiosna 

    bardzo ciepła i radosna

    Znowu ptaszki będą śpiewać

    będziemy kwiaty w ogródku podlewać

    Liście coraz bardziej zielenieją

    i dzieci się szerzej śmieją

    Witaj WiosnoWitamy Cię bardzo Głośno!

    Hubert Borkowski, kl. 7

     

    Przeleciały dwa motyle,

    bociek uniósł dziób na chwilę,

    polna myszka głową kiwa,

    tak przyroda nam ożywa.

    Słońce świeci, szumią drzewa,

    ptaszek gdzieś wysoko śpiewa.

    Świat wydaje się radosny,że dziś tyle oznak wiosny.

    Jakub WIśniewski, kl. 7

     

    Dziwna wiosna tego roku,

    nie dotrzyma innym kroku.

    Niby wszystko kwitnąć musi, 

    ale człowiek w masce się dusi.

    Tu nakazy, tam zakazy,

    ale człowiek nie jest z gazy.

    Nie upierzesz, nie wyczyścisz,

    lecz w naturze wolno puścisz.

    Dzisiaj złamię te reguły.

    Pójdę w las do swej natury.

    Słońce, zieleń i zwierzęta

    dzisiaj będą jak przynęta.

    Jestem zwierzak,

    taki ssak i przyrodzie mówię TAK.

    Trochę w lesie pomyszkuję,

    bo tam zdrowia poszukuję

    Jakub Gołaszewski, kl. 8

     

    Koronawirusie ty marna bestyjo,

    Przez ciebie się ludzie co chwila myją.

    Noszą te maseczki i rękawice,

    Na twarzach im błyszcza ogromne przyłbice.

    Schowali się w norach niczym czarne krety

    I krzyczą do ekranu o rety o rety!

    Zamiast wiosną się cieszyć, spacerować śmiało,

    W domach się kiszą i wychodzą mało.

    Kwiaty wszędzie kwitną, trawa się zieleni,

    Kiedy to się w końcu uspokoi, zmieni?

    Wiktoria Winnicka, kl. 8

     

     

    Kiedy wiosna zza rogu się kłania

    Na mojej twarzy uśmiech się pojawia

    Życie kolorów dostaje

    A pani wiosna bukiety rozdaje

     

    Na drzewach pąki rozkwitają

    Wesołe dzieci po podwórkach biegają

    Zajączek pod noskiem coś knuje

    Każdy maluch na prezenty oczekuje.

    Bianka Lis kl. 6a

     

    "Wiosna 2020"

    Dziwna wiosna, bo bez szkoły

    Na e-learning nastawiony

    mój komputer, a za oknem

    świeci słońce całym pięknem.

    Iść do sklepu nie ma komu

     

    wszyscy mówią zostań w domu.

     

    Wiktoria Kwiatkowska, kl. 6a

     

     

     

    Przyszła dziś do lasu

     

    i narobiła hałasu.

     

    Zwierzęta się obudziły,

    i wszystkim oznajmiły ,

    że dziś jest pierwszy dzień wiosny,

    pogodny i radosny.

     

    Przyroda do życia się budzi

    i wcale się nie trudzi .

     

    Bo wiosna radość daje

    i wcale się nie poddaje.

     

    Ta pora

     

    Do przygód jest skora.

     

    Oleg Pocheć, kl. 6a

     

    Wreszcie nadeszła ona,

    upragniona i zielona.

    Wszystko wokoło rozkwita,

    każdy z uśmiechem ją wita.

    Ptaki radośnie śpiewają,

    do zabawy zapraszają.

    I tylko ten co nie lubi słońca,

     jest dziwny i ponury bez końca.

    Aleksandra Gólska, kl. 5a

     

    Była sobie raz żabeczka

    zieloniutka jak traweczka.

    Nad stawikiem harcowała.

    bo nigdy się wody nie bała

    W błotku taplać się lubiła,

    z kijankami dobrze żyła.

    Nawet bociek ją polubił

    bo przyjaciół się nie gubi.

    Remigiusz Soboń, kl.5a

     

    "Wiosna z wirusem"

    Wiosna przyszła, a z nią wirus,

    W domu siedzieć jak jakiś świrus!

    Ręce mi już opadają,

    A rodzice żyć nie dają:

    Odrób lekcje, mi gadają,

    A na dworze tak jest ciepło

    I się uczyć to jest piekło!

    Krystian Harazim, kl. 5a

     

    "Fraszka o wiośnie"

    Ptaszki pięknie nam śpiewają.

    Dni wiosenne przybywają.

    Słońce jasne i złociste.

    Znikły dni smutne i mgliste.

    Kwiaty otwierają pąki.

    Z zimą nadszedł czas rozłąki.

    W lasach budzą się już misie, a w słoneczku leżą rysie.

    W stawie żabki wciąż kumkają.

    Zajączki w zaroślach kicają.

    Gdzie nie spojrzysz, jest wspaniale.

    Wiosna się we znaki daje.

    Leon Hausner, kl. 5b

     

    "Fraszka wiosenna"

     

    Wiosny w tym roku coś

    poznać nie mogę,  o masz,

    bo jakoś tak wyszło, że przyszła

    i ma maską zasłoniętą twarz.

    Kiedyś każdy pragnął korony

    i wielkim królem chciał być.

    Dziś marzeniem wszystkich  największym,

    to daleko  od świata się skryć.

    Tymoteusz Niewiadomski, kl. 5b

     

    A gdy będę duży i kiedy dorosnę

    napisze o brzozie i o naszej sośnie.

    Napiszę o lisie co ma kitę rudą

    i o mojej mamie co ma suknie długą.

    Napiszę o ptakach co przylecą wiosną

    i o polskich kwiatach co tak pięknie rosną.

    Napiszę o ludziach którzy tutaj byli

    i o naszą Polskę tak mężnie walczyli.

    Kuba Skorupka, kl 5b

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Dzień Ziemi 2020

    Drodzy Uczniowie!

    W tym roku Światowy Dzień Ziemi  poświęcony jest ,,Promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej". Propozycja  jak uczcić ten dzień jest następująca: Zielone dni - raz dziennie wyjdź na dwór, co najmniej na godzinę (jeśli skończyłeś 13 lat możesz wyjść sam - zarządzenie Ministra Zdrowia od 20.04 (pamiętaj o maseczkach i odległościach między osobami 2m).Lub jeśli nie ukończyłeś 13 lat to wychodzisz pod opieką rodziców). Spędzasz czas w formie spaceru lub na podwórku- grabisz,kopiesz grządki, wykonujesz inne prace na swoim podwórku. Dajesz w ten sposób odpocząć urządzeniom wykorzystującym do zasilania konwencjonalne źródła energii i jednocześnie ograniczasz zużycie energii. Przysyłasz sprawozdanie. Szczegóły masz na poczcie internetowej. Anna Napłoszek

  • Ważna informacja!

    Drodzy Rodzice i Uczniowie !
    Od poniedziałku 16.03 do środy 25.03 szkoła będzie nieczynna.

    Proszę na bieżąco śledzić wpisy w e-dzienniku, będą tam na bieżąco zamieszczane materiały do samodzielnej pracy dla uczniów.

    Dyrekcja i administracja szkoły pracuje zdalnie.
    W ważnych sprawach proszę o kontakt:
    - telefoniczny 508524278 - dyrektor szkoły,
    - email - sp2lochow@gmail.com - sekretariat, dyrekcja
                  wropaw@gmail.com - kierownik hali sportowej
    - e-dziennik Librus - dyrekcja, nauczyciele.
    Bardzo proszę o śledzenie informacji dotyczących sytuacji epidemiologicznej na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.
    Prosimy o pozostanie w domu. Nie jest to czas wolny, ale czas przeznaczony na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.
    Nie narażajmy siebie i innych na potencjalne zarażenie.
    Proszę zostać w domu, czytać książki, utrwalać wiedzę, powtarzać materiał, obejrzeć program edukacyjny w telewizji, czy na komputerze wykonywać e-ćwiczenia. W poniższym linku znajdziecie Państwo wiele propozycji do wykorzystania.


    Renata Jaczewska - dyrektor szkoły

  • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

    ​​​​​​​ Informacje o koronawirusie

    Materiały informacyjne uzyskane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgrowie, związane z epidemią koronawirusa

  • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

    Drodzy Rodzice !

    Rozpoczynamy rekrutację uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie. 

    Zgłoszenia przyjmujemy w dniach 24.02.2020 - 16.03.2020 w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 - 16.00,

    kontakt telefoniczny 25 6751206.

    Druki zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły lub w poniższym linku:

    http://bip.gminalochow.pl/zarzadzenie/2951/zarzadzenie-nr-6-2020

    Zapraszamy 

    Renata Jaczewska

  • Konkurs: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

    Kolejny etap już za nami…

    W piątek 17 stycznia 2020 roku w siedzibie Zespołu ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w zabytkowym  Pałacu Paderewskich „Julin” w Kaliskach odbył się etap parkowy XIX edycji ogólnopolskiego konkursu: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny (12 uczniów) reprezentujące gminy: Jadów, Sadowne i Łochów.

    Rywalizacja okazała się być zacięta, ale nasza drużyna wyszła z niej zwycięsko.

    Wyniki tego etapu konkursu w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym przedstawiają się następująco:

    I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie w składzie: Maria Ziółkowska, Oliwia Sapierzyńska, Wiktoria Winnicka, Alicja Górecka; przygotowywana przez panią Magdalenę Piesio.

    II miejsce – drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadowie
    w składzie: Marlena Sulich, Michał Siuchta, Szymon Kowalczyk; przygotowywana przez panią Joannę Grzybowską.

    III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach w składzie: Piotr Krajewski, Julia Buber – Bubrowiecka, Zofia Sołtysiak, Dawid Trojan; przygotowywana przez panią Agnieszkę Narowską.

    Dodatkowo uczennica z naszej drużyny-Maria Ziółkowska uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich piszących. Otrzymała z rąk kierownika NPK pana Krzysztofa Fedorczyka specjalną nagrodę-pięknie wydany album dotyczący Powstania Styczniowego.

    Wszyscy uczestnicy etapu parkowego i ich opiekunowie otrzymali nagrody książkowe.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

  • Zawsze warto się starać... Nagradzamy osiągnięcia z I semestru !

    Dzisiaj, w naszej szkole, odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów z I semestru roku szkolnego 2019/2020. Wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi średnimi ocen oraz najwyższą frekwencją. Wszyscy otrzymali dyplomy i gratulacje, a osoby z najlepszymi wynikami w nauce, bilety do łochowskiego kina na dowolny film !

    Rozstrzygnęliśmy również konkurs na "Mój projekt sztandaru" z okazji zbliżającego się nadania imienia szkole. Laureatkami konkursu zostały: I miejsce - Maria Winnicka z klasy Vb, II miejsce - Wiktoria Winnicka z klasy VIII, III miejsce - Natalia Tryc z klasy IIb.

    Dzieci miały również krótką lekcję powtórzeniową z segregacji odpadów: jak zgniatać butelki i puszki, aby zajmowały jak najmniej miejsca i tym samym przyczynić się do ochrony naszej planety.

    Gratulujemy wyróżnionym Uczniom oraz ich Rodzicom !

    Wszystkim dziękujemy za I semestr wspólnej pracy.

  • Ciekawa lekcja biologii !

    Dnia 27.01.2020r. w ramach cyklu "Ciekawe lekcje biologii" klasy 5 i 6 odwiedził Pan Emilian Sito - pasjonat, fotograf przyrody lokalnej, twórca filmu przyrodniczego ,,Dolina Bugu". Pan Emilian zapoznał uczniów z podstawami fotografii przyrodniczej, podzielił się swoją pasją do fotografowania lokalnej przyrody. Opowiedział różne ciekawe historie związane z podpatrywaniem fotografowanych obiektów. Emocje wśród uczniów wywołała prezentacja wspaniałych zdjęć zwierząt i nadbużańskich krajobrazów.

    organizator spotkania Anna Napłoszek

  • 26.11.2019

    Moduł Świetlica został zmodyfikowany

  • EUROWEEK - my też tam byliśmy !

    Euroweek - Dlugopole Dolne. Nauka przez zabawę - prezentacjea historii, kultury i polskich tradycji w języku angielskim.

    Zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Okazało się, że kat jest mistrzem ciętej riposty. Nikt nie ma w pracy takiego urwania głowy jak on😃

  • "Żywa" lekcja biologii!

    30.10.2019 uczniowie klas V i VI wzięli udział w żywej lekcji biologii. Tematem zajęć były płazy. Obcowanie          z żywymi zwierzętami wzbudziło u uczniów duże zainteresowanie. Z zaciekawieniem przyglądali się prezentowanym okazom. Z niecierpliwością czekają na kolejną żywą lekcję biologii, którą zaplanowaliśmy            w drugim semestrze. Tym razem, tematem będą gady.

  • Pióro szuka talentu

    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie przy wsparciu Nadleśnictwa Łochów, Starosty Węgrowskiego i Burmistrza Łochowa zaprasza na XIX edycję powiatowego konkursu literackiego Pióro szuka talentu.

    Poniżej regulamin konkursu:

     

    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie

    przy wsparciu

     Nadleśnictwa Łochów,

    Starosty Węgrowskiego oraz Burmistrza Łochowa

    ogłasza

    Powiatowy Konkurs Literacki

    „Pióro szuka talentu”

    w dziedzinie poezji i prozy

     

    1. Udział w XIX edycji konkursu mogą wziąć wyłącznie uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie powiatu węgrowskiego.
    2. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:
      • kategoria I  uczniowie szkół podstawowych klasy I - VI;
      • kategoria II  uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych;
      • kategoria III  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
    3. W dziedzinie poezji należy nadesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce
      w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem (wraz z podpisaną płytą CD - nazwa szkoły i godło uczestnika; można przesłać na jednej płycie wszystkie prace z danej szkoły). Ponadto jury konkursu, kontynuując wieloletnią współpracę z Nadleśnictwem Łochów, ogłasza kategorię specjalną na wiersz inspirowany tematyką związaną z lasem

    W związku z nadaniem 01.06.2020 r. naszej szkole imienia Janusza Korczaka animatorzy konkursu proponują, aby w dziedzinie prozy nadesłać jeden utwór, nie przekraczający pięciu stron maszynopisu inspirowany cytatem naszego przyszłego patrona w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem (wraz z podpisaną płytą CD).

     

     

    „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

    „Niech dzień dzisiejszy zawsze będzie tylko przejściem od sumy wczorajszych doświadczeń do większych z dniem jutrzejszym”

    „Autobiografia. Tak. O sobie, o swojej małej i ważnej osobie. Ktoś napisał gdzieś złośliwie, że świat jest kropelką błota zawieszonego w bezkresie; a człowiek jest zwierzęciem, które zrobiło karierę. Może być i tak także. Ale dopełnienie: ta kropla błota zna cierpienie, umie kochać i płakać i pełna jest tęsknoty. A kariera człowieka, jeśli zważyć sumienie, wątpliwa, bardzo wątpliwa.’

    Jury konkursu ogłasza również specjalną kategorię na pracę plastyczną inspirowaną postacią Janusza Korczaka, technika dowolna, format A3.

    1. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem, co utwory (utwór). W zaklejonej kopercie, oznaczonej tylko godłem autora, winna znajdować się załączona do niniejszego regulaminu karta zgłoszenia do konkursu (prawidłowo wypełniona). Ze względu na tendencje do plagiatu, ocenie będą poddane tylko te prace, które oprócz ww. warunków będą posiadały pisemne potwierdzenie nauczyciela prowadzącego, że utwór został napisany samodzielnie przez danego ucznia. Niewłaściwe wypełnienie tej karty może spowodować, iż praca zostanie odrzucona.
    2. Prace należy przesłać na adres: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie, ul. Stanisława Wyspiańskiego 20, 07-130 Łochów z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki” w nieprzekraczalnym terminie do 10.01.2020 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można również przekazać bezpośrednio do sekretariatu ww. szkoły (termin składania prac jak powyżej).
    3. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 19.03.2020 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łochowie. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostaną powiadomieni o szczegółach uroczystości za pośrednictwem sekretariatów swoich szkół.
    4. Konkurs jest prowadzony z zachowaniem zasad wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/676 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
      w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
    5. W załączniku nr 1 do regulaminu – Karcie zgłoszenia znajduje się oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Kartę należy przed zgłoszeniem ucznia udostępnić rodzicowi lub opiekunowi prawnemu w celu wyrażenia zgody na przetwarzanie danych we wskazanym zakresie.
    6. Uczniowie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą sami wyrazić zgodę na przetwarzanie wskazanych w załączniku nr 1 danych osobowych.
    7. W załączniku nr 2 do regulaminu umieszczono propozycję umowy powierzenia danych osobowych Podmiotowi przetwarzającemu, jakim będzie organizator Konkursu do ewentualnego wykorzystania przez Administratora danych.
    8. Każda z Placówek zgłaszająca uczniów do konkursu powinna przesłać zgłoszenia oraz umowy powierzenia danych Organizatorowi konkursu (które można pobrać poniżej).

     

    Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody. Nagrodzone
    i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokłosiu. Gorąco zapraszamy
    do wzięcia udziału.

     

    Animatorzy konkursu:                   Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie

    Ewa Kowalczyk                                                        Renata Jaczewska

    Jolanta Prochacka-Cyrych

    Marzena Wyzińska

    Załączniki

  • DOWOZY UCZNIÓW (aktualizacja)

    Dowozy uczniów do szkoły od 03.09.2019

    Rozkład odjazdów z Łopianki i Łochowa Fabrycznego został potwierdzony(11.10.2019). Autobus będzie odjeżdżał punktualnie.

    Kaliska godz. 8:00

    Barchów godz. 8:05

    Zawiszyn godz. godz. 8:05

    Łochów Fabryczny, Łopianka

    I kurs klasy 5 - 8
    Łopianka godz. 8:00, Łochów Fabryczny godz. 8:05

    II kurs klasy 1 - 4

    Zawiszyn 8.40, Łopianka godz. 8:50, Łochów Fabryczny godz. 8:55

     

    POWRÓT

    uczniowie kończący po 6 lekcjach - 14:10

    uczniowie kończący po 7 lekcjach - 15:05

     

  • Sukces naszej nauczycielki. Gratulujemy!

    W dniu 3.10.2019r. pani Anna Napłoszek, nauczycielka biologii  w  naszej szkole, otrzymała z rąk Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka  odznaczenie za zasługi dla ochrony środowiska, za propagowanie i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Pani Anna Napłoszek znalazła się w gronie 200 nauczycieli biologii województwa mazowieckiego wyróżnionych tym odznaczeniem. Uroczystość  wręczenia  odznaczeń odbyła się w  siedzibie Ministerstwa Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  • #OSEWYZWANIE

    Nasza szkoła została lauteatem konkursu #OSEWYZWANIE organizowanego w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Nagrodą w konkursie jest mobilna pracownia multimedialna.

  • Zebranie rodziców

    Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie rodziców

    w dniu 18.09.2019 o godz 18.00 na sali konferencyjnej.

    Po zebraniu ogólnym i spotkaniu z wychowawcami odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

    Renata Jaczewska

  • Imię dla szkoły

    W dniu 28.08.2019 Rada Miejska w Łochowie podjęła uchwałę w sprawie nadania imienia naszej szkole. Uroczystość nadania imienia jest przewidziana na dzień 1 czerwca 2020.

    Uchwała Nr XI/91/2019Rady Miejskiej w Łochowie

    z dnia 28 sierpnia 2019 r.

    w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej Nr 2 w Łochowie

    Na podstawie  art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze  zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r. poz. 649 ze zm.) Rada Miejska w Łochowie uchwala, co następuje:

    § 1. 

    Szkole Podstawowej Nr 2 w Łochowie, ul. Wyspiańskiego 20, 07-130 Łochów,  nadaje się imię Janusza Korczaka.

    § 2. 

    Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Łochowa.

    § 3.

    Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2020 r.

    Przewodniczący Rady Miejskiej w ŁochowieSławomir Piotr Ryszawa

    http://bip.gminalochow.pl/uchwala/2718/uchwala-nr-xi-91-2019

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie
    ul. Wyspiańskiego 20
    07-130 Łochów
    e-mail: sekretariat@sp2.lochow.net.pl
  • (+48) 25-675-12-06

Galeria zdjęć